Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 posters

Go down

SFS TV - Novadu Kauss - 1. reportāža Empty SFS TV - Novadu Kauss - 1. reportāža

Post by rieksts Pirmdiena Novembris 11, 2013 10:39 pm

Dzidris Zupis: Sveicināti skatītāji SFS TV pirmajā reportāžā, un šodien mēs analizēsim un apskatīsim Novadu Kausa 1. kārtu. Ar mani studijā šosezon būs vēl 3 futbola eksperti, Ansis Garsija, Butānas Čempionu līgas rezultatīvākais spēlētājs, Pliks Pakausītis, slavenākais un atzīstamākais sporta eksperts no Valmieras un Gatis Bērziņš, Rīgas Wolves jauniešu sistēmas bijušais vārtsargs.

Bet pietiks lieki iepazīties - pievērsīsimies pirmajam Novadu Kausu mačam - Kurzemes izlase pret Vidzemes izlasi. Ar jums PMK jaunuzceltajā stadionā bija Ansis Garsija.

**6 minūte**

Skudra piespēlē Miltiņam. Centrējums, vārti!!! Bistrovs pilnībā nepiesegts ar galvu bumbu raida vārtos! Nekādu iespēju Zommeram, un ko pie velna darīja Kurzemes aizsargi? To noteikti treneris varēs pajautāt puslaika pārtraukumā..

*13 minūte**

Grīnbergs... Kokins.. bumba atkal pie Grīnberga. Un paskatieties cik mierīgi spēlē.. kāda piespēle Bistrovam!! Grīnbergs lieliski piespēlē un nu jau 0-2! Fantastiska piespēle un Bistrovs uzbrukumu noslēdz parādīdams savu pieredzi - aukstasinīgi nogaida pareizo brīdi un mierīgs sitiens vārtu stūri. Un atkal - kur bija Kurzemes aizsargi?

**27 minūte**

Cik manāms šajā spēlē Bistrovs... Pie soda laukuma.. piespēle pa kreisi Skudram, Skudra centrē.. LOHERS! 0-3! Nu šeit jau aizsargi sāk censties, bet kāpēc tikai 27. minūtē? Bet jebkurā gadījumā - lielisks sitiens ar galvu Loheram, un atšķirībā no Bistrova vārtiem, šeit jau iespēja bija jāizcīna.

*30 minūte*

Vidzeme spēlē ļoti mierīgi. Tas jau ir spēlētāju veselais saprāts - Novadu Kausa saspringtais grafiks, 3 spēles nedēļā, nav joka lieta.

*41 minūte*

Haferbergs dodas ātrā pretuzbrukumā, piespēle Stepanovam.. Pilnībā brīvs sitiens no soda laukuma robežas..!!! Pāri vārtiem... Kurzeme pieķēra Vidzemi nedaudz aizmiegamies šajā epizodē, bet par laimi Ernstsonam - bumba krietni pāri vārtiem!

*45+2 minūte*

Lohers ar bumbu.. apvada abus centra aizsargus.. 1v1, pavisam noteikti vārti!! Ak nē!! Tieši pa Zommeru. Šie būtu vieni no skaistākajiem turnīra vārtiem, ja Lohers spētu arī tikt galā ar Zommeru..

**Otrais puslaiks. 48 minūte*

Orlovs skaisti apspēlē Kokinu, pa kreiso malu. Iespēja centrēt!! Gaļickis!! Oi... Bumba pāris centimetru virs viņa galvas. Šeit jau Kurzeme varēja atgūt vienus vārtus! Ernstsons pavisam noteikti nebūtu vairs bijis glābējs.

**55 minūte**

Hawkins kļūdās savā aizsardzības zonā, Gaļickis viens pret vienu!! Ai! Tieši sit virsū Ernstsonam. Kurzemei jau 2. reālā izdevība atgūt vienus vārtus.

*60 minūte*

Bistrovs iespēlē Loheram tieši starp aizsargiem, 1v1!! Nomāna Zommeru un pārceļ pāri! Lieliski vārti un nu jau dublis gan Loheram gan Bistrovam.. - 0:4

*79 minūte*

Miltiņs.. ielaužas soda laukumā, diagonāla piespēle Loheram! Hat-Trick! Pārliecinoši bumbu vārtos ietriec Lohers un nu jau rezultāts uz tablo - 0:5.

*reportāža beidzās*

Sveiki Krist! Jau atkal trenera krēslā un šoreiz kārtējais zaudējums. Vai kaut kas taktiski nogāja greizi?
- Sveiki ! Jā, nošāvu greizi ar izkārtojumu. Nu jā, nākamajā spēlē būs labāk.

Latgale cieta vēl pamatīgāku sakāvi pret Zemgali. Cik ļoti jūs lūkosieties uzbrukt nākamajā spēlē, vai atkal piekopsiet lēnu, vienkāršu pretuzbrukuma taktiku?
- Laikam jau lēnu un piesardzīgu, uz pretuzbrukumiem. Nu Vidzemei jau ir super sastāvs, ar Loheru priekšgalā.

Labi. Katrā ziņā veiksmi jums, un cerēsim, ka jums izdosies aiziet no nākamās spēles nu jau pozitīvā noskaņojumā!
- Paldies.

---------------------------------------------------

Dzidris Zupis: Nu ko, treneris atzīst taktisko kļūdu, un slavē Vidzemes sastāvu. Bet ko mēs varam iemācīties no šīs spēles?

Ansis Garsija: Es nezinu vai kaut ko gluži īpašu. Jau iepriekš izteicos, ka Kurzemei būs jāstrādā nenormāli smagi, lai gūtu kaut punktu šeit nemaz nerunājot par 3 punktiem..

Pliks Pakausītis: Nu mācīties var tikai un vienīgi Kurzeme un Krists Zommers. Kā vienmēr saka - mācīties var tikai no zaudējumiem.

Gatis Bērziņš: Jā, un tieši to es arī vēlējos uzsvērt. Kurzeme ir jauna komanda, viņiem vēl daudz kas pierādāms un domāju, ka šī Novadu Kausa pieredze palīdzēs gan jaunajiem spēlētājiem sākt profesionālās SFS karjeras, gan sagatavoties jau nākamajam NK turnīram.

A.G. : Nu nezinu. Ar tādu sastāvu šaubos, ka pat pasaulslaveni treneri spētu kaut ko panākt.

G.B.: Tagad tu sāc runāt glupības. Pieredze vienmēr ir bijusi svarīga, un šiem spēlētājiem šāda pieredze nāks tikai un vienīgi par labu.

D.Z.: Labi puiši, tikai nesāciet kauties. Vidzemei ir super sastāvs, kā saka Krists, - kas jums par to sakāms?

P.P.: Nu tur mēs varam tikai un vienīgi piekrist, Lohers viens pats ir pierādījis, ka spēj vilkt komandas un to arī parādīja pret Kurzemi. Un viņam kompānijā vēl kluba ikona Matīss Kokins, viens no labākajiem aizsargiem SFS.

G.B. : Jāpiekrīt Pakausīša kungam. Vidzemes un Zemgales spēle solās būt nenormāli aizraujoša! Abām komandām lieliski, daudzpusēji un labi apdomāti sastāvi, un domāju, ka uzvarēt varētu jebkurš.

A.G. : Tieši tā. Pavisam noteikti rīt skatīšos Vidzemes un Zemgales spēli, diez kāds skatīsies Latgales un Kurzemes?

D.Z. : Labi, laiks veikt balsojumu par labāko šīs spēles spēlētāju. Sāksim ar mani? Haha. Man personīgi pilnībā pārsteidza Bistrova sniegums, izskatījās, ka viņi ar Loheru kā brāļi būtu pazīstami, un piespēles gāja pa kreisi, pa labi pa centru un Bistrovs vienkārši spēles 1. puslaiku bezkļūdīgi spēlēja!

A.G. : Man patīk kā tu uzsvēri 1. puslaiku, jo otrajā puslaikā viņš tik pamanāms vairs nebija! Es uzskatu, ka pārliecinoši Klaas Loher. Viņš kā izteikts līderis devās laukumā, koordinēja uzbrukumu, un Bistrovs bija tikai viņa pavēļu izpildītājs.

P.P. : Man kā Valmieras futbola apskatniekam gribētos piekrist. Lohers ir izteikts līderis, aukstasinīgs, gudrs un nu jau arī ļoti pieredzējis, un viņa spēle noteikti nozīmēja vairāk nekā Bistrova.

G.B. : Es arī piekritīšu pārējiem kolēģiem, Lohers pavisam noteikti bija labākais spēlētājs.

D.Z. : Tagad laiks pievērsties otrajai spēlei, kurā sagaidāms līdzīgs rezultāts. Ar jums kopā - Pliks Pakausītis!

-----------------------------------------------------------------------------

*6 minūte*

Ātrs Zemgales pretuzbrukums... Melķerts piespēlē Labsvārdam, kāda māņkustība. Nu iespēja sist!! Vai vai vai! Pieredzējušais Barsovs kā grāmatu izlasa Labsvārda nodomus un bumbu nevis atsit, bet pat tver..

**9 minūte**

Lesters izspēlē autu kreisajā malē.. Piespēle Melķertam, Grosbergs ar iespēju sist no soda laukuma robežas! Tieši rokās Barsovam. Lieliski pozīciju izvēlās šodien Latgaļu vārtsargs!

**10 minūte**

Zemgale uztur pastāvīgo spiedienu! Ķieģelis, vārti!! Aizmugure.. Un nu jau tie ir reāli draudi Latgalei. Zemgale pilnībā dominē šajā spēlē!

**13 minūte**

Vairis Broks pa kreiso flangu.. Apspēlē pretspēlētāju, iespēja centrēt!! Daņilovs!! Kā spēlē Krauklis!! Latgale varēja atklāt rezultātu, bet Krauklis lieliski nospēlē vārtos! Rezultāts paliek 0-0!

**15 minūte**

Un cik uzbrūkoši spēlē abas komandas! Bumba ceļo no vienas laukuma malas uz otru, un šīs ir tās spēles, kur nāk lietā izturība un sportiskā sagatavotība!

**20 minūte**

Spēle sāk pieklust! Redzams, ka daži Zemgales un Latgales spēlētāji jau tagad ir noguruši un cenšās izmantot mierīgu saspēli, lai atgūtu spēkus.

**24 minūte**

Ķieģelis izmet autu.. Labsvārds Melķertam.. MELĶERTS!!! VĀRTI!! 1-0!! Pūlis uzgavilē un kādi vārti! SFS tālšāviņu meistars Melķerts saņem bumbu aptuveni 20 metru attālumā no vārtiem un triec neapturamu sitienu vārtu stūrī! Un Barsovs, runājām par viņa kvalitāti, un pat šeit, viņš noreaģē bet sitiens ir tik spēcīgs, ka bumba izlido cauri viņa tvērienam!

**29 minūte**

Un atkal, ātrs Zemgales pretuzbrukums. Labsvārds lieliski piespēlē garām Daideram, aizsūta Grosbergu 1v1. . Vārti!! Grosbergs nospēlē aukstasinīgi, atļaujās bumbu apstrādāt vēl vienu reizi un ar grieztu sitienu raida bumbu vārtsargam neaizsniedzamajā stūrī! 2-0!

**45+ minūte**

Lesters.. apvada pretspēlētāju, piespēle Grosbergam! 1v1!! Stanga!! Šoreiz Barsova vārtus glābj stanga. Un cik aukstasinīgi un precīzi spēlē Grosbergs - liekas, ka viņam nervozitāte vispār neeksistē!

** 2. puslaiks, 47 minūte**

Grosbergs ar Ķieģeli izspēlē sieniņu. Abi iziet vieni paši pret Barsovu! Grosbergs piespēlē Ķieģelim... 3-0! Nu šeit jau neviens nebija glābējs, tukši vārti! Un Ķieģelis arī pasakās Grosbergam par šo vārtu guvumu, šeit arī viņš pats varēja mēģināt gūt savu hat-trick.

**58 minūte**

Grosbergs ar bumbu.. Priekšā Daiders ar Žirkovu, jāmeklē partneri.. Nē, viņš apvada abus! Kā abi aizsargi nesaprotās, kāda kļūda! Viens pret viens.. 4-0! Atkal pārliecinoši nospēlē Grosbergs!

**61 minūte*

Lesters!! Apspēlē pretspēlētāju, iziet 1v1!! Piespēle Grosbergam, un Zemgale gūst jau 2. vārtus, tukšos vārtos! 5-0!

** 63 minūte***

Labsvārds izmēģina veiksmi no tāluma! Barsovs atsit! Melķerts pirmais pie bumbas!! Lieliski spēlē Barsovs! LESTERS!! Atkal Barsovs!! Un var redzēt cik nikns ir Intars uz saviem aizsargiem, 3 brīvi atļauti sitieni pa vārtiem, un šis triple-save pavisam noteikti pacels Barsova vērtību draftā!

** 67 minūte**

Lopez atspēlē Stikānam! Piespēle par vāju, to pārtver Grosbergs! 1v1... 6-0!!

*91 minūte*

Ķieģelis laukuma labajā malā! Izspēlē sieniņu ar Labsvārdu, paralēla piespēle pa zemi gar vārtiem! GROSBERGS!! 7-0!! Un ko pie velna dara Latgales aizsargi - bumba kā caur tukšu gaisu iziet cauri 3 aizsargiem uz tālo vārtu stabu, kur jau atkal tukšos vārtos bumbu raida Grosbergs! 7-0!

** reportāža beidzās**

Sveiki Intar! Kas sakāms pēc tik smaga zaudējuma?

- Sveiki Pakausīša kungs. Liekas, ka vārtiem pāri pārbrauca lokomotīve. It kā atvairīju tos 12 sitienus, bet esmu ļoti bēdīgs par Latgales komandas sagatavotību. 7-0 ir ļoti liels pārsvars un GM iespējams nebija strādājis ar jaunajiem spēlētājiem pienācīgi. Šādu rezultātu atkārtot nedrīkst, un uzskatu, ka jāmaina taktika. Komandas gars ir zudis, neesam tik vienoti kā tam vajadzētu būt.

Tātad jūs uzskatat, ka sakāvē vainojams jūsu treneris - Prikulis?
- Treneris noteikti nē, viņš savācis labus spēlētājus no labākajiem Superlīgas (SFS-aut. piez) klubiem. Vienkārši mums nepaveicās, neizmantojām iespējas. Pa to laiku Zemgale izmantoja pilnībā katru mūsu spēlētāja kļūdu.

Grosbegs guva 5 vārtus pret tevi - vienu no labākajiem SFS vārtsargiem. Cik ļoti tevi emocionāli ietekmē, kad kāds no nepazīstamiem, jauniem futbolistiem tevi tā teikt - izsmej?
- Jā, viņš mani kārtīgi pārmācīja, pats to nebiju gaidījis. Bet es biju pagājšsezon labākais vārtsargs, šosezon nerādu tādu spēli un potenciāls arī krities..

Vai Lauris kādreiz ir pārmetis tavu vājo sniegumu? Zināms, ka arī Wolves spēlējiet kopā.
- Mēs ar Lauri spēlējam kopā jau kopš Superlīgas 1. sezonas. Viņš man uzticās, jo zina manas vērtības.

Tagad jums pretī stāsies Kurzeme. Viņi arī tika sagrauti.. Kādā noskaņojumā dosieties uz šo spēli?
- Kurzeme mums parocīga komanda, būs smaga spēle gaidāma, abas izsalkušas pēc uzvaras Novadu Kausā abām zaudējums! Būs aizraujoša un interesanta spēle!

Kā vērtējat Kurzemes uzbrukumu? Gaļickis, Paurs, Orlovs, Stepanovs. Kuru uzskatiet par bīstamāko Kurzemes spēlētāju?
- Grūti spriest. Gaļickis izskatījās bīstamāks, bet tad redzēs.

----------------------------------------------

Sveiki Krišs. Kādas emocijas un domas pēc debijas SFS augstākajā līmenī? Zināms, ka iepriekš spēlēji Jauniešu Kausā, bet šoreiz spēlēji gan ar gan pret pazīstamiem uzvārdiem - Prikuli, Lesteru, Lillo, Broku.
- Kādas var būt manas emocijas?!? Nekad nebiju tik labi juties futbola laukumā, un tā ir vieta, kur jūtos vislabāk! Neticami, ka nesen vēl spēlēju jauniešos un tūlīt nokļūšu profesionāļos! Mans spēles stils parasti nav tik ļoti tendēts uz uzbrukumu, tāpēc jau biju norakstījis sevi... Bet mani izsauca uz Zemgales novadu! Biju vairāk kā pārsteigts, mans brālis arī spēlē pussarga pozīcijā, bet jauniešos izcēlās ar ļoti augstiem rezultātiem. Domāju, ka viņu izsauks, bet nē paņēma mani!

Kas attiecas par komandas biedriem Zemgales komandā.. Man liekas, ka perfektāks sastāvs nevar būt. *smejas* Vismaz priekš manis! Stabilais un uzticamais Krauklis kastē, par Reini vispār nerunāsim, tas tik ir talants tā cīnīties par bumbu un nodrošināt nākamo pretuzbrukumu! Par Artūru komentāri lieki, ja viņš iziet 1v1 pret vārtsargu, viņš zin, kas jādara un viņam labi sanāk!

Bet redzams, ka arī nervi nedaudz ņēma virsroku? (aut.piez - neizmantots 1v1 6. minūtē)
- Ahhh! Nervi gluži čupā nav, bet tas ir stulbi, ja tu izkārto pats sev lielisku izdevību un grūtākais ir jau aiz muguras, nu šoreiz 3 Latgales aizsargi *pasmejas*, un tev atliek vien veikt pareizu metien un ... un Tu sasodīti nopūdelē!Bet ši ir profesionāļu līga un es vēl esmu zaļš.. tas ir tikai dabīgi, bet, protams, žēl. Varbūt, ja būtu realizējis, man piedāvātu kādu labu līgumu.. *smejas*

Nākamā spēle pret izteiktiem favorītiem - Vidzemi kā tev liekas, cik uzbrūkoši šoreiz treneris jums liks spēlēt? Šo spēli jūs pilnībā centāties kontrolēt no pirmās minūtes..
- Centīsimies kontrolēt arī tagad, bet ja tomēr viņi tur skraidīs kā supermeni, tad saglabāsim vēsu prātu. Iniciatīvu neatdosim, bet ja viņi kontrolēs bumbu, tad neļausim veidot neko bīstamu. Domāju pēc iepriekšējā mača favorīti ir abas komandas. Treneris liks spēlēt prātīgi, neskriet par galvu, kaklu, bet izmantot savas izdevības. Artūrs ir gala posms realizācijai, no viņa lielā mērā izšķirsies rezultāts. Bet daudz nozīmēs Kraukļa spēle. Man liekas viņš pat dušā negāja pēc spēles pret Latgali.. *smejās*

Cik ļoti komanda uzticās, it sevišķi veterāni no 1. sezonas, jums - jaunajiem spēlētājiem?
- Pat ļoti pārsteidzoši uzticās. Pēc tā izgājiena 1v1 Reinis varēja mani ar dvieli ģerbtuvē nožņaugt, bet beigās paslavēja Very Happy It kā neesmu karstgalvis, bet radīju sev iespēju un prieks, ka komandas biedri novērtē, galvenais nedarīt muļķības, tad jau vecie buki arī uzticēsies.

Labi. Paldies, ka veltijāt savu laiku, veiksmi jums pret Vidzemi un 3 punktus!

-----------------------------------------------------------------

D.Z. : Nu ko - zelta vārdi no Kriša puses. Izklausās, ka Zemgalē valda perfekta harmonija.

P.P : Tieši tā - un šī intervija man, Vidzemniekam, pat iedvesa nedaudz bailes, kā arī videofragmenti. Zemgale izskatās nāvējoša uzbrukumā un iespējas tiek bombītas iekšā vienas pēc otras.

A.G. : Jā, bet jāņem vērā tā viena mazā Zemgales vājība - un tas ir tas pats uzbrukums. Smailes uzbrucējs Grosbergs, ja nedod dievs, viņš zaudē formu vai gūst traumu vai gūst stulbu sarkano kartīti - spēles beigas Zemgalei.

G.B. : Piekrītu Andrim, vērojot šo spēli var redzēt kā spēlētājs izaug pāris minūšu laikā. Sākumā tādi nedroši izgājieni, piespēles, necenšās uzbrukt īpaši daudz, vairāk uzticās Lesteram. Un tas brīdis - tieši tas brīdis, kad viņš redz, ka viņš tikko noskrējis abus centra aizsargus - atpakaļceļa nav.

D.Z. : Un tev kā vārtsargam - kā vērtē Barsova spēli?

G.B. : Piedod, bet, ja tu grasies viņu kritizēt man nāksies sadot pa seju. Jūs pat neziniet kāds spiediens ir atrasties vārtos it sevišķi, ja zaļs gurķis tevi pazemo un sit banku pēc bankas iekšā. Tas sagrauj pārliecību.

A.G. : Gatim pilnībā piekrītu. Domāju, ka uzbrucēji un vārtsargi visvairāk ir atkarīgi no futbola mentālās puses. Pārliecība, domas - tās visas ir svarīgi faktori, un jebkurš izgājiens 1v1 teorētiski ir prāta spēle starp uzbrucēju un vārtsargu. Un vārtsargs bez pārliecības uzbrucējam ir kā atņemt bērnam konfekti, bet šis nav tas gadījums. Barsovs lieliski spēlēja šodien, bet diemžēl Grosberga pārliecības līmenis jau naturālis bija cauri griestiem.

D.Z. : Labi domāju, ka šeit daudz par labāko spēlētāju nespriedīsim - pārliecinoši Grosbergs.

Visi: *pamāj galvas*

D.Z. : Labi, tas arī viss mūsu šīsdienas šovam, paldies, ka skatījāties, un atceraties - nākamās Novadu kausa spēles jau rīt! Labu nakti!

rieksts
Admin

Number of posts : 696
Join date : 23.10.13

Atpakaļ uz augšu Go down

SFS TV - Novadu Kauss - 1. reportāža Empty Re: SFS TV - Novadu Kauss - 1. reportāža

Post by KRisTiNs Otrdiena Novembris 12, 2013 5:39 am